„V téhle době už věřím jen institucím a kamenným obchodům. Před rokem jsem si na internetu objednala krémy na celulitidu. Za balíček, který mi přišel, jsem na poště zaplatila dva a půl tisíce korun a v kelímcích byla dětská pasta na zuby. To mě poučilo,“ podělila se o neblahou zkušenost Iveta Černá z Berouna.

Na přílišnou důvěřivost k cizím lidem doplácejí převážně důchodci, ale přibývá i mladých lidí.

„Policisté nyní vyšetřují případ třiatřicetileté ženy, která ze dvou mladých ženv Chyňavě vylákala 5600 korun. Přestože nikdy nepracovala, tvrdila jim, že je lékařka, a že je zaměstnaná v Praze. Oběma ženám nabídla rekvalifikační kurzy s příslibem, že po jejich absolvování by mohly zpracovávat podklady pro zdravotní pojišťovnu v nemocnici,“ sdělila mluvčí berounské policie Lenka Uriánková.

Ženy podvodnici uvěřily a vyplnily přihlášky na rekvalifikační kurzy. Falešná lékařka potom od každé z nich požadovala 2800 korun, aby za ně mohla kurzy zaplatit. Obě ženy jí peníze poslaly na účet a čekaly. Rekvalifikační kurzy se ale ve slíbeném termínu neuskutečnily a ani v žádném jiném. Poškozené podvodnici žádaly, aby jim vrátila jejich peníze. Zbytečně. Žádných se od ní do současné doby nedočkaly.

Policii se podařilo falešnou lékařku dopadnout. „Za podvod jí hrozí až dva roky vězení,“ poznamenala Lenka Uriánková k případu.