Vykutáleným podvodníkům naletěli další staré lidé. Tentokrát to byli manželé z Berouna. „Pachatelé, po kterých nyní pátrá policie, je připravili o finanční hotovost ve výši 13 tisíc korun,“ upozornila mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Do bytu poškozených se pachatelé tmavé pleti dostali pod záminkou, že potřebují peníze na benzín a nabízeli jim k prodeji náramkové hodinky a holicí strojek. Když manžele dostatečně zabavili, tak využili nestřeženého okamžiku a zjistili, kde mají schované peníze. Tu jim pak rychle odcizili a z jejich bytu odešli.

„V tomto případě se mělo jednat o dva až tři pachatele. Podvodníci si většinou vždy vyhlédnou důvěřivé seniory a pod nějakou záminkou se jim pak vloudí do bytu. Většinou se jim snaží prodat nějaké zboží a podobně. V domě pak využijí příhodné chvíle a jeho majitele okradou o peníze, šperky a jiné cennosti,“ poznamenala Marcela Pučelíková.

„Na základě tohoto případu aktuálně varujeme spoluobčany a především seniory, aby byli obezřetní a nikoho cizího si pod jakoukoliv záminkou nepouštěli do svých bytů a domů,“ nabádá seniory Marcela Pučelíková.

Podobný případ se stal i v srpnu loňského roku. Tehdy občané tmavé pleti okradli nebohou stařenku o desítky tisíc korun. Na dvorek u domu 82leté ženy ve Skuhrově se vloudili tři osoby tmavé pleti. Zatímco se stařenku snažila žena tmavé pleti zabavit, jeden z přítomných mužů využil příležitosti a vnikl stařence otevřeným oknem do domu a následně do ložnice. Ze zásuvky v ložnici pak odcizil finanční hotovost ve výši 70 tisíc korun. Pak všichni tři zmizeli.

Přestože od těchto dvou případů uplynulo už několik měsíců, senioři by si měli uvědomit, že v dnešní době přinášejí peníze přímo do domu pouze podvodníci a zloději.