Starší manželský pár z Berouna se stal další obětí podvodníků, kteří okrádají seniory o úspory a cenné věci. Tentokrát se pachatelům podařilo do bytu důchodců vnutit pod záminkou, že odkupují starožitné věci do bazarů.

„Případ se stal v dopoledních hodinách, v době od 11.30 do 12.10 hodin. Dva muži přesvědčili starší manželský pár v berounské ulici Politických vězňů, že vykupují starožitnosti a důchodci je pustili do bytu,“ uvedla k případu mluvčí berounské policie Lenka Uriánková.

Manželé nechali jednoho z mužů bez dozoru a ten se volně pohyboval po jejich bytě. „Když dvojice odešla, důchodci zjistili, že jim v bytě chybí dámské náramkové hodinky a čtyři řetízky na ruku. Vše ze žlutého kovu,“ popsala věci Lenka Uriánková.

Podvodníci způsobili okradeným manželům škodu ve výši 39 tisíc korun.

Před několika měsíci se v Berouně stal podobný případ. Tehdy se podvodníci do bytu postaršího manželského páru vnutili pod záminkou, že potřebují peníze na benzín a důchodcům nabízeli k prodeji hodinky. Po jejich návštěvě pak manželský pár zjistil, že z bytu zmizelo 13 tisíc korun.