„Tři osoby tmavé pleti vešly v dopoledních hodinách na pozemek u jednoho domu v obci Stašov. Konkrétně se jednalo o dvě ženy a jednoho muže, kteří využili toho, že ve vstupních vrátkách do dvora byl zastrčený klíč. Čtyřiaosmdesátiletý majitel domu v té době pracoval venku na zahrádce,“ popsala začátek případu mluvčí berounské policie Lenka Uriánková.

Jeho třiaosmdesátiletá žena s ním na zahradě nebyla, ta v dopoledních hodinách odpočívala doma v ložnici. Příchozí muž stařečka zabavil, vyptával se ho na různé věci a nakonec ho požádal, zda by si u jeho venkovního vodovodu nemohl umýt ruce.

Důchodce jeho přání vyhověl. Toho okamžiku využila jedna z žen a vnikla do neuzamčeného rodinného domu. Nejprve prohledala kuchyni, ve které ze zásuvek odcizila tři obálky s celkovou částkou 44 tisíc korun. To jí ale nestačilo a chystala se prohledat i ložnici. Když do ní vstoupila, majitelku domu probudila ze spaní.

„Pachatelka rychle vyběhla z ložnice ven a dále na dvůr. Přitom za sebou uzamkla vstupní dveře, aby za ní poškozená nemohla vyběhnout ven. Pak všichni tři zloději utekli ven na ulici a nasedli do malého hranatého postaršího vozidla, ve kterém seděl další muž tmavé pleti. Mohlo se jednat o starší favorit, opel či Fiat Uno zelené či šedé barvy,“ popsala průběh krádeže Uriánková.

Auto pak odjelo směrem k železničnímu mostu na Otmíče a Libomyšl.
Poškození stařečkové o všem vyrozuměli syna, který se druhý den obrátil na policii.