Ve svém bydlišti byla naposledy spatřena 30. června letošního roku.

„Pohřešovaná chodila do učiliště v Litni, které navštěvoval i její starší přítel, který už je plnoletý. Z domova odešla vlastně v době, kdy jí skončila škola,“ uvedl ke zmizení Andrey Beťárové berounský kriminalista Radek Lancinger s tím, že si Andrea svůj odchod z domova podle všeho plánovala a připravovala dopředu.

Dívka, která by zanedlouho měla dosáhnout plnoletosti, navštěvovala v liteňském učilišti obor kuchař – číšník.

Po mladé dívce nepátrá jen policie, ale i její rodiče. Ti se svou dcerou žili v rozsáhlejší romské komunitě, která vlastnila určitý finanční obnos. V den, kdy jejich dcera odešla, tato romská komunita začala postrádat příruční trezor, ve kterém mělo být 250 tisíc korun. Je možné, že v něm byl i větší finanční obnos.

Trezor měl být volně uložen v místnosti, protože ho akorát koupili a chystali se ho teprve zabudovat do zdi. Bohužel to už nestihli.

Policisté vyzývají veřejnost, aby jim v pátrání po pohřešované sedmnáctileté Andree Beťárové z Litně pomohla. V případě, že někdo pohřešovanou dívku viděl a nebo má poznatky o současném místě jejího pobytu, ať okamžitě zavolá na linku 158 a nebo se obrátí na některé z obvodních oddělení policie či přímo na službu kriminální policie v Berouně.