Během jednoho dne o ni ve městě přišly dvě ženy. První případ se odehrál brzy ráno v Lidické ulici. V blízkosti autobusové zastávky sebral ve 4. 45 hodin neznámý pachatel 49 leté ženě kabelku, kterou měla zavěšenu na rameni.

„Poškozená měla v kabelce osobní doklady, mobilní telefon, finanční hotovost a kreditní kartu,“ uvedla k případu mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Druhý případ, který se odehrál kolem 20. hodiny večer, měl podobný scénář ale jiné místo činu. K devětatřicetileté ženě, která v té době šla od berounské ulice K Nádraží ve směru k Tyršově ulici, nečekaně přiskočil z úkrytu pod dálničním mostem neznámý muž a z ramene ji strhl kabelku.

„Žena si stačila kromě něho všimnout ještě jednoho mladíka. K popisu pachatelů uvedla, že jim mohlo být 15 až 20 let. Byly hubené vysoké postavy a na sobě měli tmavé kalhoty. Jeden z mladíků byl oblečen do tmavé mikiny a druhý do modré mikiny se světlým vzorem,“ upozornila Marcela Pučelíková.

V odcizené kabelce měla poškozená peněženku, mobilní telefon, finanční hotovost a platební kartu.

„Policie žádá případné svědky, aby se obrátili na kterékoli oddělení policie případně přímo na linku 158.

Podle policistky by ženy neměly pachatelům klást aktivní odpor. Mohlo by dojít ke zvýšení jejich agresivního chování a oběť by mohli fyzicky napadnout. Obě přepadené se zachovaly správně.