K závažnému trestnému činu došlo v neděli 25. ledna. Dvacet minut před polednem vešli do prodejny dva mladíci ve věku 20 a 22 let a zaútočili na čtyřiasedmdesátiletého prodavače dřevěnou tyčí. „Údery pachatelé směřovali přímo na hlavu poškozeného. Pak prodavače povalili na zem a za prodejním pultem mu ze zásuvky odcizili dvě peněženky s finanční hotovostí,“ popsala průběh loupeže mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Pachatelé chtěli vyloupit i pokladnu v prodejně a všemožně se snažili do ní dostat. To se jim ale nakonec nepodařilo a tak z místa činu rychle utekli pryč. Po jejich řádění ale v prodejně zůstal zraněný muž. „Dřevěnou tyčí mu způsobili tržné rány na hlavě a předloktí. Ty mu pak následně ošetřili lékaři v hořovické nemocnici. Policisté po pachatelích loupeže okamžitě zahájili pátrací akci,“ upozornila Marcela Pučelíková.

Díky včasnému zásahu policie a spolupráci občanů z obce Neumětely se během krátké doby podařilo oba pachatele zadržet i s odcizenými věcmi. „Do této akce bylo zapojeno několik policejních hlídek. V současné době jsou oba mladíci obviněni z trestného činu loupeže. Oba muži jsou nyní vyšetřováni na svobodě,“ informovala Marcela Pučelíková.