Představitelům Hudlic už došla trpělivost a na pachatele podali trestní oznámení na policii.

„Vandalové v naší obci řádí dost často. Tentokrát ale napáchali škodu v tak velkém rozsahu, že jsme to už nemohli přehlížet. Jen škoda na obecním majetku přesáhla pět tisíc korun. Zatím ji odhaduji kolem osmi až deseti tisíc korun,“ uvedl k nočnímu vandalství v Hudlicích starosta obce Pavel Hubený.

Obecních představitelů se nejvíce dotklo poničení přístroje na měření rychlosti vozidel, který je umístěný naproti budově základní školy. „Radar jsme pořizovali ze státní dotace. Vandalové u něho rozbili kamenem krycí sklo a vytrhli z něho přívod elektrické energie. Neumím si představit kolik bude jeho oprava stát,“ poznamenal k případu starosta Hudlic.

Kromě toho místní výtržníci převrátili modrý kontejner na papír. Jejich řádění ale odnesli i občané obce. Těm pobertové likvidovali zejména okrasné truhlíky.

„Ze sloupku u domu v ulici U Skály odcizili květináč, v ulici K Vodojemu poškodili dva truhlíky s květinami. V Hořejší ulici ohnuli šedou poštovní schránku a otočili dodatkovou tabulku značící tvar křižovatky na dopravní značce hlavní silnice,“ vyjmenovala některé ze skutků mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Tím ale devastace soukromého a obecního majetku v Hudlicích neskončila. „Kromě toho všeho dokonce násilně otevřeli i elektrický rozvaděč veřejného osvětlení. Vypli si ho a rozvaděč nechali otevřený. V Horní ulici ohnuli sloupek poštovní schránky a sloupek vedle ní také ohnuli,“ upozornil na nebezpečné jednání Pavel Hubený s tím, že relativně všichni vědí, kdo tyto věci v obci dělá.

Vzhledem k tomu, že výše škody přesáhla částku pět tisíc korun, nejedná se v tomto případě o spáchání přestupku, ale trestného činu.

„Policie žádá případné svědky této události, aby své poznatky sdělili na jakémkoli obvodním oddělení police, nebo přímo na linku 158,“ uvedla mluvčí berounské policie.