Koncem srpna letošního roku byl při této trestné činnosti zadržen berounskými kriminalisty a obviněn z trestného činu nedovolené výroby a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Ve vazbě ale skončil až nyní.

„Obviněný muž vyráběl pervitin tři roky, a to jak pro svoji vlastní potřebu, tak i pro další distribuci,“ uvedla k případu Marcela Pučelíková.
V objektu, ve kterém kriminalisté laboratoř na výrobu narkomany oblíbené drogy objevili, byly nalezeny i věci a přípravky potřebné k její nedovolené výrobě. Kromě toho zde zadržený muž pěstoval i třicet rostlin marihuany.

Vařič pervitinu si se svým obviněním a případným pobytem ve vězení ale pravděpodobně hlavu nelámal. Na základě rozhodnutí Okresního soudu v Berouně byl vyšetřován na svobodě, a tak se rozhodl ve své trestné činnosti pokračovat.

„Muž byl propuštěn ze zadržení a vrátil se domů, kde v garáži začal znovu vyrábět pervitin,“ uvedla Pučelíková.

Koncem listopadu ho pak berounští kriminalisté zadrželi podruhé. Tentokrát už Okresní soud v Berouně návrhu státního zastupitelství na vzetí do vazby vyhověl.

Nyní je nepoučitelný vařič pervitinu umístěn ve vazební věznici, kde si zřejmě počká i na soudní proces. Za jeho trestnou činnost mu hrozí až pětiletý nepodmíněný trest odnětí svobody.