Okresní soud v Berouně začal projednávat případ sedmatřicetiletého muže, který v květnu loňského roku jel v podnapilém stavu po dálnici D5 v protisměru a havaroval. Na dálnici v katastru Berounska se bočně střetl s vozidlem, které jelo ve směru na Plzeň. Mladý řidič se hazardérovi snažil vyhnout, ale střetu vozidel už nezabránil.

Obžalovaný u soudu uvedl, že s obžalobou, podle níž řídil pod vlivem alkoholu, nesouhlasí. Již na policii prý vysvětloval, že nepil.

„Nájezdy jsem si spletl v obci Loděnice, a tak jsem se dostal do protisměru. Když jsem na dálnici najel, tak byla zcela prázdná. Proto jsem se nemohl zorientovat a zjistit, že nejedu ve správném směru. V protisměru jsem jel ale jen chvíli. Zanedlouho jsem uviděl světla jiného auta a došlo mi, že jedu ve špatném směru,“ uvedl obžalovaný na svoji obhajobu u berounského soudu.

Když spatřil v protisměru světla jiného vozu, dupl obžalovaný na brzdu, ale to už nemělo žádný efekt.

Jak obžalovaný u soudu uvedl, cílem jeho cesty byla zubní pohotovost v Motole. Bolel ho nesnesitelně zub. Vyjel z Králova Dvora a jel po normálních silnicích. Na dálnici najel až v Loděnici proto, že si byl vědom toho, že má zákaz řízení a nemá řidičské oprávnění. Proto prý nechtěl tolik riskovat. Z Loděnice to byl do Motola podle něj už jen kousek. Po dopravní nehodě už zubaře ale nevyhledal.

U soudu vypovídali jako svědkové dva dálniční policisté, kteří uvedli, že z obžalovaného byl silně cítit alkohol a motal se. Na místě dopravní nehody ale odmítl odběr krve i dechovou zkoušku. To se obžalovaný snažil zdůvodnit tím, že mu bylo špatně a bolelo ho břicho.

Protože se k soudu nedostavil řidič, do jehož vozidla obžalovaný na dálnici naboural, soudce Okresního soudu v Berouně Jaroslav Zalejský jednání odročil na červenec.

Povedený řidič byl už několikrát soudně trestán. V současné době je ve vězení za podvod. Okresní soud v Kolíně ho odsoudil na dva roky. Podle toho, co zaznělo u berounského soudu, nabízel a prodával v aukci přes internetový portál počítače, které ale nevlastnil.