Možná ani průvodčího, který to vše zažil na vlastní kůži ve vlaku na trase Praha – Příbram. Neuvěřitelná příhoda pro něho ale skončila malou životní tragédií, ze které se nyní zpovídá u Okresního soudu v Berouně.

Mladá pasažérka, kterou nechal jet z Prahy do Příbrami ve vlaku bez lístku, nahlásila na policii, že jí násilím držel v kabině, ve které rozklepaná strachem musela rukou uspokojit jeho chtíč.

Během soudního líčení ale vyplynuly na povrch určité nesrovnalosti. Průvodčí, který nejprve jakýkoli sexuální kontakt s dívkou popíral, přiznal, že k němu došlo.

„Nikdy bych tu dívku ale k něčemu nenutil. Naopak, ona se mi svěřila, že ji okradli, a že nemá na lístek peníze. A nabídla mi sexuální službu. Za celých šestnáct let, co jsem u dráhy, se mi to ještě nestalo. Proto jsem souhlasil, že mě uspokojí rukou. Podmínila to zapůjčením mobilu,“ vypověděl u soudu obžalovaný.

Zda ho soud uzná vinným, zatím není jisté, protože ve výpovědi poškozené je spousta nejasností a rozporů. Ty potvrdil i soudce Aleš Grombíř. „Nejprve například tvrdila, že nemohla zavolat o pomoc, protože ji ukradli mobil, pak řekla, že ho měla vybitý a takových nejasností je v případu více,“ poznamenal soudce, který jednání odročil.