Policistům se podařilo dopadnout pachatele, který vykrádal chaty a rekreační zařízení v berounském a rakovnickém regionu. Šestačtyřicetiletý muž, kterého kriminalisté chytili, se vloupal celkem do 29 rekreačních objektů. „Trestné činnosti se dopouštěl v obou okresech v době od září 2007 do května roku 2008,“ upozornila mluvčí berounského policejního ředitelství Marcela Pučelíková.

Chaty a rekreační nemovitosti vykrádal prostřelý recidivista. Zadržený byl totiž v minulosti již sedmnáctkrát soudně trestaný. „A vždy se jednalo o majetkovou trestnou činnost,“ poznamenala Marcela Pučelíková.

V současné době si už nenapravitelný kriminálník odpykává ve vězení trest za obdobnou trestnou činnost. „V minulosti byl odsouzen pro tytéž trestné činy. Celkem se vloupal do sto třiceti tří rekreačních objektů,“ řekla Deníku policejní mluvčí.

Přestože je dopadený zloděj už téměř padesátník, nikdy nepracoval. Svoji obživu si vždy zajišťoval pácháním trestné činnosti. Ke všem vloupáním se doznal. Z rekreačních objektů kradl zejména trvanlivé potraviny a alkohol, které sám zkonzumoval. V některých případech odcizil i drobnější předměty, které následně prodal.