Známá advokátka, která u berounského soudu čelila obžalobě z podvodu, si už podruhé vyslechla osvobozující rozsudek. Ani při odvolacím řízení Okresní soud v Berouně nedošel k závěru, že by se žena výše uvedeného trestného činu dopustila.

Obžaloba ji vinila z toho, že chtěla z obchodní banky neoprávněně vylákat peníze. Vynesený rozsudek se nelíbil státnímu zástupci, který do něho podal odvolání. Případem se proto už podruhé bude zabývat Krajský soud v Praze.

Protože podle ČSOB žena po bance neoprávněně požadovala náhradu škody za vymyšlenou krádež, podala na ni trestní oznámení. Obžalovaná advokátka oznámila 25. srpna roku 2008, že jí z bezpečnostní schránky obchodní banky zmizel velký obnos peněz. Konkrétně 150 tisíc dolarů, 3,75 milionu korun a směnky v hodnotě několika milionů.

Případ proto začala vyšetřovat kriminální policie. Ta ale zjistila, že byl sejf příliš malý na to, aby se do něho takový obnos vešel.

Během vyšetřování vyšly najevo další nepříjemné skutečnosti. Pracovnice banky několikrát vpustily do sejfu obžalované jejího manžela, se kterým byla už v té době v rozvodovém řízení a který do něho měl zakázaný přístup. Jednu z žen za to banka potrestala propuštěním.

Obžalovaná při vyšetřování tvrdila, že obsah sejfu jí musel vybrat manžel při těchto návštěvách. „Na banku jsem jako první podala trestní oznámení já. Za to, že do mé schránky neoprávněně vpustila manžela, jsem od ní požadovala náhradu škody za způsobenou újmu. Banka na to zareagovala podáním trestního oznámení na mne,“ uvedla žena.

Podle ČSOB žena po bance náhradu škody požadovala neoprávněně, protože si krádež peněz vymyslela. Proto podala trestní oznámení. Nyní bude na krajském soudu aby rozhodl, zda se žena podvodu dopustila.