Vrchní soud v Praze mu v odvolacím řízení nyní jeho původní patnáctiletý trest navýšil o jeden rok. Vzhledem k předchozímu trestu za protizákonnou činnost, kterou páchal i v berounském regionu, si ještě ve vězení odsedí celkem přes dvacet let.

Berounští kriminalisté tohoto zločince velmi dobře znají. „Antonín Wertheim v berounském regionu bydlel a páchal v něm i trestnou činnost,“ poznamenal k osobě Antonína Wertheima mladšího šéf berounské kriminálky Petr Boubín. Kromě jiného se mělo jednat i o případy vydírání.

Muž, kterého Antonín Wertheim se svým komplicem v polovině března roku 2008 zavraždili, se vydal navštívit svoji přítelkyni do psychiatrické léčebny v Dobřanech na Plzeňsku. Když se chtěl vrátit domů a šel na vlakové nádraží, zavolal bratrovi. Ten pak uslyšel jeho poslední slova, kterými bylo volání o pomoc.

Tělo zavražděného, který byl dlouho pohřešovaný, pak kriminalisté našli až v roce 2009 před velikonočními svátky zahrabané v septiku v Kařezu u D5 pod dvoumetrovou vrstvou hlíny.

A co bylo důvodem tak kruté vraždy? Wertheim a Klysák se muže snažili násilím přinutit, aby jim prodal zděděnou nemovitost v Kařezu na Rokycansku za zlomek tržní ceny. On s tím ale nesouhlasil. Na vraždě se podle soudu podílel také otec odsouzeného Wertheima. Antonín Wertheim starší byl letos v lednu proto odsouzen vrchním soudem na 14 let do vězení, Klysák loni v dubnu plzeňským soudem na 13,5 roku.

Trest, který Wertheim mladší za vraždu dostal, je na spodní hranici výjimečného trestu. Antonín Wertheim mladší svou vinu před soudem nikdy nepřiznal.