Případů, kdy žena v některém z berounských obchodů, na koupališti či v restauraci a i na ulici přijde v nestřežené chvíli o kabelku, stále přibývá. Podle policie to je i proto, že lidé podceňují jejich varování. Často ženy s kabelkou přijdou o velké finanční částky.

O kabelku připravil zloděj i ženu v jedné berounské mateřské škole. V modré kabelce, kterou zloděj odcizil, měla poškozená žena peněženku, mobilní telefon, doklady a platební kartu. Škoda byla vyčíslena na 11,5 tisíce korun.

V berounské Tyršově ulici zase nějaký poberta v srpnu odcizil kabelku ženě, která seděla s kamarádkou na lavičce. Poškozená si neprozřetelně kabelku zavěsila na opěradlo lavičky. Pachatel si i s kabelkou odnesl osobní doklady, mobilní telefon značky. Nokia 6230i a finanční hotovost. Po krádeži pak zloděj utekl směrem k Plzeňské ulici.

Zloději se nebojí okrást ženu o kabelu ani v dopoledních hodinách a na rušné ulici. V Jungmannově ulici v Hořovicích před pár dny přistoupil neznámý pachatel zezadu k 72leté ženě a z ramene ji během okamžiku strhl koženou nákupní tašku s osobními doklady a finanční hotovostí. Z místa trestného činu pak okamžitě utekl neznámo kam. O kabelku, ve které byla částka několika desítek tisíc korun, přišla v srpnu také zákaznice jednoho z berounských supermarketů.

Scénář je u všech krádeží většinou stejný. Zloději si vyhlédnou ženy, které se plně věnují nějaké činnosti a na svoji kabelku nedávají pozor. Některé je dokonce nechávají nějakou dobu bez dozoru v nákupních košících. Z tohoto důvodu se policie rozhodla uspořádat preventivní akce, při kterých se snaží občany upozornit na jejich častou neopatrnost. „Snažíme se ženy varovat, aby nenechávaly své kabelky a tašky s osobními doklady zavěšené na nákupních vozících. Většina lidí to často podceňuje, avšak chvilka nepozornosti se jim ve většině případů nevyplácí. Nenechavým zlodějíčkům, stačí právě tento nestřežený okamžik k tomu, aby se obohatili na úkor našich nepozorných nakupujících,“ upozornila berounská policejní mluvčí Marcela Pučelíková.