Muži, který je podezřelý z přečinu Nebezpečného pronásledování, je 39 let.

A důvod jeho chování? Rozešla se s ním přítelkyně a on se s tím nedokázal smířit.

„Bývalou čtyřiatřicetiletou přítelkyni začal pronásledovat a obtěžovat. Vytrvale ji kontaktoval prostřednictvím elektronických komunikačních sítí a neustále jí vyznával své city,“ uvedla k chování vyšetřovaného muže mluvčí berounské policie Lenka Uriánková.

Muž expřítelkyni pronásledoval dlouhou dobu. Neustále jí zasílal textové zprávy, ve kterých si vynucoval komunikaci. Neustále jí volal a vyznával lásku a své pocity, a to i přesto, že mu poškozená na jeho textové zprávy neodpovídala a výslovně ho žádala, aby ji již nechal být a nekontaktovaluž ji.
On její žádost ale ignoroval.

„Ve svém jednání nadále pokračoval, naopak intenzita textových zpráv se stupňovala. Neustále ji kontaktoval přes Facebook, ICQ i e–mail. Poškozenou dále intenzivně sledoval, a to zejména v souvislosti s jejím zaměstnáním,“ poznamenala k případu Lenka Uriánková.

Po neúspěšných kontaktech expřítelkyně začal obtěžovat i další příslušníky její rodiny. Vzhledem k jeho neúnavnému obtěžování, sledování a divným telefonátům se začala poškozená žena bát o život svůj i blízkých. Za nebezpečné pronásledování, takzvaný stalking, hrozí podezřelému muži jeden rok vězení.