Králův Dvůr/ Na volně přístupném staveništi bytového komplexu Hřebenka v Králově Dvoře – Počaply řádil zloděj. Zloděj se vloupal do dvou stavebních kontejnerů a do přízemí druhé části novostavby řadového domu a odnesl si z nich věci za 200 tisíc korun.
„Pachatel odstranil nejprve visací zámek na závoře, která zajišťuje vjezd na staveniště a vnikl do prostoru stavebních buněk a kontejnerů,“ informovala berounská policejní mluvčí Lenka Uriánková.


Z prvního stavebního kontejneru si zloděj odnesl věci téměř za 35 tisíc korun. Z kontejneru firmě Spektra zmizelo propan-butanové topidlo značky TAG 46M výrobní číslo 23043870 v hodnotě osm tisíc korun a přímotop značky GP 25M, výrobní číslo 41902661 v hodnotě sedm tisíc korun. K nim si přibral svářecí kuklu v hodnotě 10 tisíc korun, přímočarou modrou pilu značky Narex, žlutou desetikilovou propanbutanovou bombu, vrták do bouracího kladiva v délce 570 milimetrů o průměru 40 milimetrů a hliníkovou lať s vodováhou v délce dvou metrů.


Do druhého stavebního kontejneru se zloděj vloupal stejným způsobem, a to tak, že odstranil visací zámek. Kontejner důkladně prohledal a ku škodě hostomické firmy Mandík si z něho odnesl věci téměř za 164 tisíc korun.


„Pachatel si odnesl dva závěsné bílé plynové kotle značky Buderus v hodnotě 36 tisíc korun, jeden bílý zásobník užitkové vody o objemu 120 litrů v hodnotě 10 tisíc korun a spojovací materiál k trubkám značky Alpex v hodnotě 50 tisíc korun,“ uvedla Lenka Uriánková.
Stavební firmě dále zmizel spojovací materiál na plynový rozvod značky Press, přibližně 200 metrů umělohmotných trubek s hliníkovou fólií značky Alpex v délce dvou metrů, asi 72 kusů plynových kohoutů a 20 kusů odvětrávacího potrubí pro turbo-kotel.


Protože pachatele při jejich řádění na staveništi nikdo nerušil, rozhodl se vniknout ještě do přilehlé novostavby. U vchodových dveří odstranil visací zámek a vnikl do přízemí novostavby. Zde si vybral šest balíků pozinkovaných profilů s označením CW 100 v délce tří metrů v hodnotě pět tisíc korun a šest balíků pozinkovaných profilů s označením CW 75 v délce 2,75 metru asi za 4320 korun. Kladenské firmě, která dům staví, tak způsobil škodu téměř za 10 tisíc korun.