Policistům se možná podařilo dopadnout pachatele, který už několik týdnů řádil na automobilovém parkovišti v Tyršově ulici v Berouně vedle budovy berounské policie. Zde někdo v nočních hodinách opakovaně vykrádal zaparkovaná vozidla. Zloděj z aut často nic neodcizil, ale škoda, kterou způsobil majitelům poškozením dveří či oken, byla vysoká. Motoristé z tohoto důvodu zanechávali svá vozidla už na tomto parkovišti jen s velkými obavami.

Zda se ale opravdu jedná o pachatele, který má všechna tato vloupání do osobních vozidel na svědomí, je zatím stále předmětem policejního vyšetřování. „Zatím to nemůžeme potvrdit, ale ani vyloučit,“ uvedla mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

A jak se vlastně policii podařilo nenasytného zloděje dopadnout? Pomohla tomu náhoda. Na parkovišti vedle policejní budovy měl přes noc osobní automobil i osmatřicetiletý řidič z Berouna. Když v ranních hodinách k zaparkovanému vozu přišel, čekalo na něho nesmírné překvapení. Uvnitř vozu našel cizího muže, který se z palubní desky zrovna chystal odcizit autorádio. „Majitel neváhal a tohoto pachatele na místě okamžitě zadržel. Potom ihned přivolal policejní hlídku, která si kvůli provedení dalších potřebných úkonů muže od něho převzala,“ popsala kuriózní způsob pobertova dopadení Marcela Pučelíková.

Následným šetřením policisté zjistili, že na výše uvedeném parkovišti řádil 32letý, drogově závislý muž z Prahy a během noci na něm vnikl do čtyř zaparkovaných vozidel. Jejich majitelům způsobil celkovou škodu ve výši 20 150 korun. „Zadržený muž není žádný začátečník a již v minulosti byl za krádeže a jiné majetkové trestné činy odsouzen. Je pravděpodobné, že tento pachatel prováděl vloupání do vozidel po berounských parkovištích již v minulosti a jak sám uvedl, tuto trestnou činnost páchal i na území Kladna a také v Praze. To je v současné době také předmětem dalšího šetření,“ dodala policejní mluvčí. Do vazby drogově závislý pachatel neputoval. Policisté ho vyšetřují na svobodě.