Někdy se jedná o velmi vážné kolize, ve většině případů ale jen o menší ťukance, za které může chvilka nepozornosti. Stačí, když si řidič ladí rádio, nebo manipuluje s navigací. Ženy se často při řízení malují či upravují oblečení.

Řidička, která se svým vozem Daewoo Matiz havarovala na silnici ve směru z Berouna na Vráž například manipulovala se svým páskem u kalhot.

„Devětačtyřicetiletá žena se nevěnovala řízení, auto dostalo smyk, a sjelo mimo komunikaci do příkopu,“ uvedla k dopravní nehodě mluvčí berounské policie Lenka Uriánková.

Dvanáctiletá dívka, která jela s řidičkou v autě a seděla na zadním sedadle za ní, musela být rychlou záchrannou službou převezena do motolské nemocnice.

Další dopravní nehodu má na svědomí ovčák, který nečekaně vběhl do jízdní dráhy šestadvacetileté ženě. Ta jela s vozem Škoda Fabia přes Zdice do Králova Dvora. Ovčák vyběhl z otevřených vrátek u domu na levé straně silnice ženě do dráhy,“ popsala střet auta se psem Lenka Uriánková.

Řidičce se naštěstí nic nestalo, ale pes byl po srážce s vozem zraněn. Nehodu nakonec odnesl majitel psa, který za ni musel zaplatit blokovou pokutu.

Motoristé by si v těchto dnech měli dávat velký pozor i na lesní zvěř. Ve čtvrtek například vběhl řidiči Alfy Romeo do vozovky srnec.

Třiadvacetiletý muž jel s vozem ve směru od obce Liteň na Zadní Třebaň. Zvíře mu vyběhlo do dráhy ze silničního příkopu na pravé straně vozovky. Ke zranění osob ve vozidle naštěstí nedošlo a srnec utekl z místa nehody pryč. Škoda na vozidle je 15 tisíc korun.