„Pachatelé využijí, že majitel ve vozidle nechá viditelně odložené kabelku, aktovku, kufřík, notebook či fotoaparát. Sami tak na svá vozidla zloděje upozorňují a lákají,“ upozorňuje mluvčí berounské policie Lenka Uriánková.

Během jednoho rána byla vykradena v berounském regionu osobní auta před základní školou v obci Vráž a před mateřinkou v Berouně.

Ve Vráži si zloděj na parkovišti v Květnové ulici vyhlédl Škodu Octavii, ve které řidič zanechal batoh značky Adidas, mobilní telefon a dvě nabíječky.

K dalšímu případu došlo v berounské ulici Pod Homolkou, kde se pachatel vloupal do vozidla Opel Corsa, které stálo před mateřskou školou. „Zloděj z vozidla odcizil látkovou brašnu s notebookem, osobní doklady a dvě kreditní karty. Majiteli vozu vznikla škoda 29 tisíc korun,“ uvedla Lenka Uriánková.

Vykradením auta ale pro jeho majitele problémy nekončí. Musí zavolat policisty, nahlásit škodu a v případě odcizení dokladů, strávit další hodiny na úřadech, než mu vystaví nové. Své o tom ví i Petra, která v Králově Dvoře zaparkovala před školkou a vůz opustila jen na pět minut. Během té chvíle, přišla nejen o notebook, ale i kabelku s doklady.

„Vím, že bych tyhle věci neměla nechávat volně v autě, před školkou je ale stále živo, nenapadlo mě to,“ říká mladá maminka.