V době letních prázdnin každoročně i letos stoupá počet vloupání do bytů a rodinných domů. Různí pobertové využijí každé příležitosti, aby do opuštěného obydlí vnikli.

V Hudlicích si neznámý pachatel z jednoho rodinného domu odnesl lup za desítky tisíc korun. Zloděj do domu vnikl v dopoledních hodinách v době, kdy nebyl nikdo doma.

„Pachatel přelezl vysoký plot a u domu vypáčil plastové okno, kterým vnikl do ložnice a z té se dostal do celého domu,“ uvedla mluvčí berounské policie Lenka Uriánková.

Zloděj dům prohledal a nakonec si z něho odnesl cestovní doklady, dvě LCD televizory, DVD rekordér, notebook, fotoaparát, a LCD monitor k počítači.
Doby, kdy nebyl nikdo doma, využil i pachatel, který se vloupal do rodinného domku v Berouně. Zloděj do domu vnikl bočním sklepním oknem, které vykopl.

„Pachatel dům prohledal a odcizil z něho určitou finanční hotovost, čtyři sady stříbrných příborů a pět prstýnků ze žlutého kovu,“ vypočítala odcizené předměty policejní mluvčí.

Zloděj z domu zmizel kuchyňským oknem a zanechal po sobě škodu ve výši 35 tisíc korun.

Policisté nabádají majitele domů, aby při delším pobytu mimo bydliště nechávali například na zahradě pověšené prádlo a nebo rozsvíceno.