Berounsko/ Trestnímu řízení či nástupu do vězení se v berounském regionu snaží vyhnout desítky lidí. Některým se to úspěšně daří i několik let. Mnohdy se před policií skrývají na neznámých místech za vydatné podpory rodiny. Už od srpna roku 1994 například policisté pátrají po Vilému Arletovi ze Tmaně. Hledaný se narodil 7. června 1962 a trvale žil na adrese Sídliště 141. Arlet byl k pobytu ve vězení odsouzen za drobné krádeže kabelů a podobně. Měl by si za ně odsedět deset měsíců. K tomu ještě neplatí výživné na děti. Arlet, kterému se přezdívá Čáryfuk, nosil pěšinku uprostřed a knír.

Od listopadu 2008 policisté pátrají po Václavu Bidšovském, narozeném 29. září 1953 Hledaný muž se zdržoval v Králově Dvoře na adrese Nad Stadionem 345. Nějakou dobu žil i v Liberci. Příkaz na dodání do výkonu trestu na něj podal Okresní soud v Liberci pro trestný čin maření výkonu úředního rozhodnu a řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění. Hledaný se pobytu ve vězení zatím úspěšně vyhýbá.

Už několik let se úspěšně vyhýbá pobytu za mřížemi i Miroslav Polanecký, který se narodil 21. června 1964. Muž je trvale hlášen na adrese Hudlice, Jungmannova 355. Příkaz k dodání do výkonu trestu na hledaného vydal Okresní soud v Hradci Králové za podvod. Ve vězení by si měl za své podvodné chování odsedět čtyři roky. Kdyby se svému trestu nevyhýbal, mohl ho mít už dávno za sebou. Po Miroslavu Polaneckém totiž policisté pátrají už od roku 2004.

Tři roky je celostátně hledaný Josef Tomka, který se narodil 5. února 1963. Muž žil na adrese Tmaň, Sídliště 141. K nepodmíněnému trestu odnětí svobody byl odsouzen za úvěrové podvody Městským soudem v Brně. Ve vězení by měl strávit deset měsíců. Pátrání po Josefu Tomkovi bylo vyhlášeno v červnu 2006. Poslední stopy po sobě zanechal v Praze. Vysoký je 173 centimetrů, hubené postavy, vzpřímené, nosí protisluneční brýle s tmavými skly, oválný obličej, modrozelené oči, snědý, hnědé, rovné vlasy česané dopředu, oholen.

Pobytu ve vězení se už několik měsíců vyhýbá i Marcela Šimková, narozená 1. dubna 1962, bytem Zadní Třebaň, ulice Chatařská 181. Policie po ní pátrá od prosince 2008. K pobytu ve vězení ji odsoudil Obvodní soud pro Prahu 8 za to, že bránila v užívání bytu.