Šestatřicetiletý muž z Berounska, který pohlavně zneužíval své dvě dcery, by si za své odsouzeníhodné chování měl rozhodnutím soudu odsedět ve věznici tři roky. Dále ho soud rozsudkem, který ještě není pravomocný, odsoudil k ambulantní sexuologické léčbě. „Obžalovaný má duševní poruchu a ovládací schopnosti snížené mírou podstatnou,“ řekl k rozsudku soudce Jaroslav Zalejský.

Muž, který trpí sexuální deviací, sexuálně obtěžoval starší dceru od jejích dvanácti let. Podle obžaloby s ní měl začít souložit opakovaně jednou za čtrnáct dnů už v roce 2004. Po dobu zhruba pěti let s ní měl provádět sexuální praktiky jako s dospělou ženou v koupelně, v ložnici či v jejich dřevěné chatce.

Od roku 2007 pak zvrhlík přenesl svůj sexuální chtíč i na její mladší nezletilou sestru, kterou až do července roku 2008 opakovaně osahával na prsou, genitáliích a těle. Trestného činu pohlavního zneužívání se mladý muž na vlastních dcerách dopouštěl až do roku 2008, kdy se starší děvče na radu spolužačky svěřilo výchovné poradkyni na škole.

Kvůli věku dětí se o případu jen velmi těžko zjišťují podrobnější informace. A ty získané se obtížně ověřují. Proto bylo v uplynulém článku uvedeno několik skutečností, které další zjišťování nakonec vyvrátilo. V minulém článku jsme mylně uvedli, že matka o tom, co její manžel dcerám provádí, věděla. Z dalších zdrojů, které se na náš Deník obrátily, se nám podařilo zjistit, že se matka o pohlavním zneužívání dcer měla dozvědět až v druhém pololetí roku 2008 a sama se chtěla na policii obrátit. Nejstarší dcera ji ale předešla.

Senát Okresního soudu v Berouně otce zneužívaných děvčat v pondělí propustil z vazby, ve které byl od února. Jak nás informovali jeho překvapení kolegové, v úterý se už zastavil v práci s tím, že chce nastoupit, protože rodina nemá peníze. „Všechno nám tady vyprávěl. Sdělil i výši trestu. Dokonce také to, že chtěl ve vězení spáchat dvakrát sebevraždu, a že ho holky vzaly zpět,“ uvedl muž, který nechtěl uvést jméno.