„Jel jsem vlakem z Hořovic do Berouna a samozřejmě jsem usnul. Vzbudil jsem až ve chvíli, kdy vlak zastavil. Nestačil jsem se pořádně ze spánku probrat a pouzdro s houslemi jsem samozřejmě nechal v rychlíku. Uvědomil jsem si to až ve chvíli, kdy jsem měl takový divný pocit prázdných rukou. S houslemi jsem se už neshledal,“ svěřil se Arnošt Cihelka.

Na nepozornost při vystupování z autobusu doplatil i jeden z pasažérů na trase autobusu ze zastávky U Zámku, v Králově Dvoře do obce Žebrák. Cestující vystoupil a v autobuse zapomněl svůj černý batoh, ve kterém měl notebook Lenovo ThinkPad T580, deštník, dva flash disky a power banku APC. Protože se už se cestující se svými věcmi už neshledal, nahlásil vše na policii.

„Ten, kdo batoh nalezl, si ho ponechal. Měl ho ale odevzdat na některou z policejních služeben a nebo na městský úřad. Tak by to měl v případě nálezu cizí věci učinit každý občan,“ uvedla mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Majiteli batohu tak vznikla škoda za více než 27 tisíc korun. Ten, kdo batoh s výše zmiňovanými věcmi v autobuse našel a sebral, se svých jednáním dopustil trestného činu zatajení věci. V případě, že se policii podaří nepoctivého nálezce odhalit, hrozí mu v případě dopadení odsouzení a trest odnětí svobody. Ve vězení by si za takový trestný čin mohl pobýt až jeden rok.

Po neznámém pachateli nyní pátrají berounští policisté, kteří přivítají jakékoliv informace vedoucí k jeho ztotožnění. „Osobně si myslím, že policisté zloděje batohu neodhalí. V autobuse na této trase jezdí hodně lidí a cestující si svých sousedů moc nevšímají. Odnést ho mohl kdokoli,“ myslí si Karolína Kútová z Berouna.