Poslední případ se odehrál v obci Cerhovice.

„V jednom z domů v Cerhovicích v Mayerové ulici bydlí sedmdesátiletá žena, kterou podvodníci okradli o šperky a peníze," informovala mluvčí berounské policie Lenka Uriánková.

„Slyšeli jsme o tom.  Ale nechce se nám věřit, že  někdo tady z obce je tak moc důvěřivý. Mamince stále říkám, že se nesmí vybavovat s cizími lidmi," poznamenala k události  Jana Nováková.

Příběh okradené důchodkyně se odehrál podobně, jako ty předcházející. Na zvonek u že
niných vrátek zazvonil neznámý muž a začal si s ní povídat. Vyptával se jí na různé věci a všemožně se jí snažil zabavit. To se mu podařilo a seniorka přestala sledovat, co se děje v blízkosti jejího domu a nevšimla si druhého muže, který přelezl plot kolem domu a přitom ho poškodil.

Nezaregistrovala ani to, že muž následně vnikl pootevřenými dveřmi do vniřních prostor domu. které prohledal. Přitom objevil kabelku, ze které vyndal peněženku s finanční hotovostí. Ještě si stačil všimnout šperkovnice a odcizit z ní několik prstenů, když se znenadání důchodkyně vrátila do domu. Hovor s jeho komplicem ukončila dříve než předpokládal a tak ho přistihla při loupeži. Pachatel na nic nečekal a rychle utekl přes terasu. a oplocení kolem domu.

Důchodkyně ihned začala zjišťovat, co zloděj z jejího domu odnesl a počítat škodu. Ta dosáhla celkové částky  ve výši téměř 19 tisíc korun.
Po pachatelích nyní pátrá policie