Podle mluvčího Pražské energetiky (PRE), která stojany spravuje, Pavla Luxe se jedná fatální škodu, jejíž předběžný odhad činí zhruba 240 tisíc korun.

„Na stanici byly zničeny oba konektory s kabely pro dobíjení, dále pak displej na stanici, bezpečnostní stop tlačítko a také požární stop tlačítko, které je umístěno vedle dobíjející stanice pro obsluhu v případě požáru. Náklady za způsobenou škodu jsou stále ještě v procesu naceňování u dodavatele. Není vyloučeno, že částka může být ještě vyšší,“ sdělil mluvčí.

Nepochopitelný čin

PRE upozornila, že se jedná o bezprecedentní vandalství na stojanu, který je umístěn na strategické poloze u dálnice D5 a v oblasti, kde navíc sídlí několik supermarketů, byť je umístěn na parkovišti Penny. „Slouží tedy jednak řidičům na trase z Prahy do Plzně, tak i obyvatelům Berouna, kteří jezdí na dané místo nakupovat. Proto je tento vandalský čin skutečně nepochopitelný a odsouzeníhodný. Zásadním způsobem znepříjemňuje život mnoha elektromobilistům,“ uzavřel Lux.

Stanice by měla být uvedena do provozu během týdne. Berounští policisté se zatím k věci nevyjádřili, nicméně k rozsahu škody se vandalové dopustili trestného činu.