Podle mluvčího Pražské energetiky (PRE), která stojany spravuje, Pavla Luxe se jedná fatální škodu, jejíž předběžný odhad činí zhruba 240 tisíc korun.

Předseda představenstva koncernu Volkswagen Herbert Diess, místopředseda vlády, ministr Karel Havlíček a předseda představenstva Škoda Auto Thomas Schäfer.
Přibude elektroaut i nabíječek, plánuje Škoda Auto

„Na stanici byly zničeny oba konektory s kabely pro dobíjení, dále pak displej na stanici, bezpečnostní stop tlačítko a také požární stop tlačítko, které je umístěno vedle dobíjející stanice pro obsluhu v případě požáru. Náklady za způsobenou škodu jsou stále ještě v procesu naceňování u dodavatele. Není vyloučeno, že částka může být ještě vyšší,“ sdělil mluvčí.

Nepochopitelný čin

PRE upozornila, že se jedná o bezprecedentní vandalství na stojanu, který je umístěn na strategické poloze u dálnice D5 a v oblasti, kde navíc sídlí několik supermarketů, byť je umístěn na parkovišti Penny. „Slouží tedy jednak řidičům na trase z Prahy do Plzně, tak i obyvatelům Berouna, kteří jezdí na dané místo nakupovat. Proto je tento vandalský čin skutečně nepochopitelný a odsouzeníhodný. Zásadním způsobem znepříjemňuje život mnoha elektromobilistům,“ uzavřel Lux.

Stanice by měla být uvedena do provozu během týdne. Berounští policisté se zatím k věci nevyjádřili, nicméně k rozsahu škody se vandalové dopustili trestného činu.