Na místo také vyjeli ihned policisté. „Anonymní oznámení o uložení výbušniny v budově Městského úřadu Hořovice jsme obdrželi kolem 18. hodiny. Policisté místo zajistili a v budově provedli opatření k zajištění bezpečnosti osob. Na místo byl také přivolán policejní psovod se psem, který je vycvičený na vyhledávání výbušnin,“ uvedla k případu policejní mluvčí Marcela Pučelíková.

Po tříhodinovém pečlivém prohledání budovy hořovické radnice policisté akci ukončili. Žádná bomba v objektu nebyla.

Ještě před samotným nahlášením bomby v budově radnice, kde místní organizace ČSSD zasedala, dostalo několik jejích členů výhrůžné SMS zprávy. "Začaly nám chodit hned po zahájení schůze, Někdo musel být dost dobře informovaný, který věděl,kdy zasedáme, a také znal naše čísla," svěřovali se Deníku členové hořovické ČSSD.

Nově zvolený předseda hořovické ČSSD Jiří Peřina nám dal výhružnou esemesku ze svého mobilu přečíst: "Vystup z ČSSD, poslední z posledních varování…" uváděl anonym v textové zprávě. Sociální demokraté vše nahlásili policii, která výhrůžné sms stejně jako nahlášenou bombu na radnici vyšetřuje.

Podle Jiřího Peřiny byla celá akce účelově založená proti ČSSD. "Pokud bychom dnešní schůzi neabsolvovali, bylo by ohroženo vedení. To jsme nechtěli dopustit, proto když jsme museli kvůli nahlášené bombě budovu radnice opustit, hledali jsme rychle náhradní řešení. Přesunuli jsme se proto do sousedního hotelu, kde jsme celou schůzi dokončili," uvedl Jiří Peřina s tím, že na úterním jednání se volil mimo jiné nový předseda a výbor hořovických sociálních demokratů.

Podle starosty Hořovic se za anonymem skrývá akce samotných členů místní organizace sociálních demokratů. „Je to jejich akce. Údajná bomba souvisí s tím, že si na radnici uspořádali schůzi,“ konstatoval hořovický starosta Luboš Čížek. „Podám trestní oznámení na neznámého pachatele a budu nesmírně rád, když se věc podaří policii vyšetřit a budeme znát jméno toho, kdo bombu na radnici nahlásil,“ uzavřel Čížek.

Tisková mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková uvedla, že pachateli hrozí za trestný čin šíření poplašné zprávy až tři roky vězení. "Hlavně bych mu celý výjezd dal zaplatit. Vždyť je tady horda policistů a ty teď někde musí chybět," rozčiloval se přihlížející Hořovičák.

"Na místě zasahovalo deset policistů a navíc psovod se psem. Policie může po pachateli vymáhat náhradu za vynaloženou akci," potvrdila Marcela Pučelíková.

RADKA KOČOVÁ, PETRA LIŠKOVÁ