V noci ze soboty na neděli devatenáctiletého mladíka zasáhl elektrický proud, a to v době, kdy lezl na odstavený dílenský vagón. „Před půlnocí se snažili dostat na vagón dva mladíci, tomu dalšímu bylo sedmnáct let. Z největší pravděpodobností zde chtěli krást měď,“ konstatovala policejní mluvčí Marcela Pučelíková.
Zásah elektrického proudu způsobil mladíkovi popáleniny třetího stupně na sedmdesáti procentech těla. Vzplálo na něm oblečení, následně hořel i dřevěný vagón. „Pacient byl vrtulníkem transportovaný do nemocnice na Vinohradech,“ upřesnila tisková mluvčí Policie ČR. Případ je v současné době ve vyšetřování, už nyní však policisté vylučují cizí zavinění.
Krádež na hořovickém nádraží není žádnou novinkou. Například loni v listopadu parta mladíků odvážela z vlakového nádraží v Hořovicích železnou konstrukci několik minut před polednem. Pachatelé kradou kovové součásti a snaží se je zpeněžit v místních sběrnách. Podle policistů se jedná o jedny a ty samé pachatele. Kvůli těmto případům policisté posilují hlídky a ve střehu jsou i majitelé sběren. Většinou se jedná o přestupky, nebo jsou zahájena trestní řízení. Pachatelé navíc ohrožují svůj život. Podle tiskového mluvčí Správy dopravní a železniční cesty došlo loni na Berounsku dokonce i k smrtelnému případu, konkrétně ve Zdicích.
Zástupci Správy železniční dopravní cesty společně s Policií ČR hodlají proti zlodějům společně bojovat, a to v rámci letošní kampaně.