Obyvatelé města se bojí vycházet v nočních hodinách do ulic. Navíc nevěří tomu, že se situace změní. „Před lety jsme zde měli alespoň městskou policii. Je to znát, když město hlídají muži v uniformě. Lidé se však nemohou spolehnout ani na státní policii. Její vůz projede Hostomicemi jen velmi zřídka,“ stěžuje se obyvatelka města, která se obává toho, že lidem dojde trpělivost a vezmou spravedlnost do svých rukou.

Policisté vyšetřují souvislost

Pachatelé vozidlo značky Škoda Favorit zapálili v sobotu po šesté hodině ráno, lidé ihned přivolali hasiče a policii. „Šetřením bylo zjištěno, že se jedná o úmyslné zapálení vozu, navíc policisté nevylučují souvislost s případem, kdy 12. srpna na hostomickém náměstí shořela dvě osobní auta,“ konstatovala tisková mluvčí berounských policistů Marcela Pučelíková. „Abychom nenarušili další vyšetřování, nebude prozatím sdělovat více informací,“ uzavřela tisková mluvčí.

Pachatelům hrozí vězení

Letos v létě řádili žháři i v Hořovicích. V ulici Sklenářka shořely dva osobní vozy. Pachatelé mohou být za poškození cizí věci potrestáni odnětím svobody až na jeden rok.