V úterý 18. června se obrátili na veřejnost s žádostí o pomoc – přičemž zveřejnili videonahrávku z benzinky, z níž je zřejmá jak podoba hledaného šoféra (k jehož identifikaci by mohlo přispět výrazné tetování na levé paži a na zádech) tak jeho Škody Octavia jedničkové řady. I tohle černé auto ostatně má vcelku nápadnou výtvarnou úpravu, jež by mohla při hledání pomoci: růžový pruh na kapotě a růžové elektrony. Naopak údaje z poznávací značky, i když je lze bez problémů přečíst, nepomohou. „Registrační značka, která byla na vozidle umístěna, na toto nepatří,“ uvedla v úterý mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Zatím neznámý řidič se v sobotu před půl devátou ráno objevil na pumpě v lokalitě Drahelčice; na kilometru 4,5 dálnice D5 ve směru jízdy na Beroun a dále na Plzeň. Videonahrávka ukazuje, že natankoval, usedl zpět za volant – a odjel. To, že zmizel bez zaplacení, obsluha pumpy ihned oznámila dálniční policii, jež má základnu jen o pár set metrů dál. Podezřelý však zmizel.

Ilustrační foto.
Řidič se snažil shodit policejní auto ze srázu. Skončil v psychiatrické léčebně

„Dálniční policisté se snažili řidiče zastavit, ten však policejní hlídce ujel, neboť policisté muže pronásledovali služebním vozidlem WV Transporter, které není prioritně určeno k pronásledování ujíždějících automobilů, ale k výjezdům a zpracovávání dopravních nehod,“ vysvětlila Pučelíková, že tentokrát se nejednalo o „typickou“ honičku. Nepomohlo ani to, že středočeští policisté do pronásledování zapojili i kolegy ze svojkovického oddělení v Plzeňském kraji. Ti na ujíždějící octavii s růžovými šperky čekali na 62. dálničním kilometru – avšak marně. Tam už pronásledovaný řidič nedojel. „Zřejmě opustil dálnici u obce Mýto, neboť z dohledu pronásledující hlídky se ztratil na 43. kilometru,“ uvedla Pučelíková.

Připomněla, že policisté nejen přivítají svědectví, které by pomohlo hledaného muže odhalit, ale současně pátrají po dalších poškozených. Nevylučují totiž, že dotyčný by mohl mít na svědomí ještě další „újezdy“ – možná i po celé republice.

Pyrotechnici jeli likvidovat herní schránku v podobě bomby
Pyrotechnici jeli likvidovat herní schránku v podobě bomby
David Rath u soudu v říjnu 2017
Bývalý středočeský hejtman Rath: Žalobkyně pro mě navrhla majetkový trest smrti