„Vypadal slušně a bylo vidět, že se mu boty líbí. Tak jsem ho nechala být a věnovala se druhému zákazníkovi. Najednou koukám, že zmizel. Ani jsem nevolala policii. Bylo by to zbytečné. Není to poprvé, co mi zákazník s botami utekl," konstatovala Magda Pokorná.

Také čtěte: Na doktora zaútočil se sekyrou v ruce, jen štěstím ho nezabil

Policii už nevolá na pomoc ani provozovatelka čínské restaurace v centru Berouna.

„Nemá to smysl. Když jsem je zavolala, tak jsem peníze z neplatícího zákazníka stejně nedostala. Dávám si proto pozor na hosty už od počátku. Když se mi nepozdává, chci po něm, aby mi za jídlo zaplatil dopředu. Když nechce, jídlo nedostane. Ale je pravda, že občas hosta špatně odhadnu. Ten poslední mi tady musel nechat kabát, svetr a boty. Odešel jen v tílku," svěřila se majitelka čínské restaurace.

V Obi v Králově Dvoře se nyní zase šestačtyřicetiletý muž snažil odcizit AKU vrtačku. „Vrtačka byla vystavená v regále. Muž si ji sundal a vyndal ji z originálního kufru. Aku vrtačku potom i s příslušenstvím vložil do příruční tašky, kterou měl s sebou," popsala krádež mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Pachatel bez zaplacení prošel pokladnami. Potom ho zadržel pracovník bezpečnostní agentury, který přivolal policejní hlídku. Muž se krádeží vrtačky za dva tisíce sice dopustil jen přestupku, ale v jeho případě se jednalo už o recidivu. „V minulosti byl již několikrát odsouzen za majetkovou trestnou činnost a v posledních třech letech za krádež. Proto se nehledí na výši způsobené škody a od počátku se jedná o trestný čin," upozornila Marcela Pučelíková.

Nepřehlédněte: Letnou vyplavují deště, město se pokusí o nápravu

Zadržený zloděj recidivista skončil ve vazbě.