Muž byl podroben dechové zkoušce, která vyšla s pozitivním výsledkem. Přístroj mu naměřil dvakrát hodnoty tři promile alkoholu. Řidič se dobrovolně podrobil odběru krve. Dalším šetřením bylo zjištěno, že měl muž i zákaz řízení. Skutek je prošetřován jako přečin ohrožení pod vlivem návykové látky a přečin maření výkonu úředního rozhodnutí, za což muži hrozí trest odnětí svobody na šest měsíců až tři roky.

Chtěl krást ve skladu charitativní organizace
Drzý zloděj se vloupal do stavební buňky v berounské ulici U Cukrovaru, která slouží jako sklad místní charitativní organizaci. Neznámý pachatel v noci na čtvrtek 18. února vytlačil rám okna stavební buňky a vnikl dovnitř. Prostory důkladně prošmejdil, ale nic se mu nezamlouvalo, co by stálo za odcizení. Svým jednání způsobil škodu na objektu ve výši pět set korun. Případ je přesto prošetřován jako trestný čin krádeže.

Řídil proti zákazu a chytli ho. Přitom to měl za pár
V pátek 19. února po třetí hodině odpoledne zastavila policejní hlídka obvodního oddělení Hořovice osobní automobil značky Mazda, které jelo poblíž fotbalového hřiště v Drozdově ve směru do obce Třenice. Jednatřicetiletý řidič byl policisty vyzván k předložení řidičáku a dokladů od vozidla. Ten ale šofér z Berounska neměl, protože mu byl dříve Městským úřadem Hořovice uložen trest zákazu řízení všech motorových vozidel. Zákaz měl do března tohoto roku. Muž byl i vyzván k testu na přítomnost drog a alkoholu, což odmítl včetně lékařského vyšetření. Pro podezření maření úředního rozhodnutí mu bude zákaz řízení s velkou pravděpodobností výrazně prodloužen.

Jel se večer projet, i přestože měl uložený zákaz řízení
Podobný případ jako v Drozdově se v ten samý den v pátek 19. února stal v Berouně na Závodí v Pražské ulici, kde policejní hlídka zastavila řidiče osobního vozu značky Mazda 6, který měl kolem deváté hodiny večer zrovna namířeno do centra města. Čtyřiadvacetiletý řidič byl hlídkou zastaven vyzván k předložení řidičského oprávnění včetně dokladů od vozidla. Bylo ale zjištěno, že muž z Berounska má uložený zákaz řízení všech motorových vozidel až do května 2022. I v tomto případě je vyšetřován z podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí, za který mu hrozí maximální trest odnětí svobody ve výši až dvou let.