Škoda se odhaduje na 23 tisíc korun. Policie po pachatelích pátrá a prosí svědky, kteří se mohli v tu dobu v místě pohybovat, o jakékoliv informace.

Než vynesla odpadky, vykradli jí auto

Policisté zdického obvodního oddělení prošetřují krádež kabelky, ke které došlo v Knížkovicích ve čtvrtek 4. února v době od 10:30 do 10:40 hodin. Třiasedmdesátiletá seniorka zaparkovala své osobní vozidlo na návsi v obce a odtud se vydala s tříděným odpadem do blízko umístěných popelnic. Během této krátké doby nechala odemčený svůj automobil a nevšímala si jej. Toho využil zatím nezjištěný drzý pachatel a ukradl z vozidla její kabelku. V kabelce měla poškozená peněženku s finanční hotovostí, platebními a slevovými kartami, kartou zdravotní pojišťovny a osobními doklady. Škoda byla předběžně vyčíslena na dva tisíce osm set korun.

Ukradl naftu a kabely

V době od středy 3. února do následujícího rána došlo v berounské nejmenované firmě sídlící v ulici Želivského ke krádeži nafty a kabelů. Neznámý pachatel násilně překonal oplocení areálu firmy, kde se volně pohyboval jejím po pozemku. Ze zde zaparkovaného nákladního automobilu odčerpal z nezajištěné nádrže celkem padesát litrů nafty a způsobil tak škodu 1250 korun. Po dalším provedením šetření bylo zjištěno, že z areálu byly ukradeny i kabely v hodnotě 42 500 korun. Policie po lapkovi pátrá.