Mířil na ni střelnou zbraní a volal: dej sem peníze a dělej," popsala průběh přepadení mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Žena byla velmi pohotová. Na nic nečekala a okamžitě utekla. Schovala se lupičovi do zázemí kanceláře. Pachateli žádné peníze nevydala a tomu nezbylo nic jiného, než s prázdnou utéci směrem ke kulturnímu středisku v ulici Nádraží. „Podle svědeckých výpovědí měl v útěku pokračovat do ulice Na Hořičkách, kde na něj pravděpodobně čekal jeho komplic ve vozidle vínové barvy. S tím pak odjeli neznámo kam," dodala Marcela Pučelíková.

Berounským kriminalistům se podařilo zjistit, že pachatel nejméně patnáct minut před loupežným přepadením postával na rohu ulic 9. května a Zámecká. Mohl si ho tak někdo z kolemjdoucích všimnout a zaregistrovat jeho podobu.

„V Hořovicích je to celkem rušná ulice. V dopoledních hodinách tam podle mne musí projít hodně lidí. Divím se, že se lupič rozhodl sázkovou kancelář přepadnout za bílého dne. Je to dost odvážné a nebo diletantské. Každopádně ta paní byla velmi statečná. Já bych se asi strachy rozklepala a peníze mu vydala. Určitě bych stála jako přikovaná a na útěk bych se nezmohla," poznamenala k přepadení Miroslava Kulhánková z Hořovic.

Podle zajištěného popisu pachatele, vtrhl do sázkové kanceláře muž, který byl vysoký 175 až 180 centimetrů. Lupič měl štíhlou postavu a na sobě tmavý oděv. Při přepadení měl přes hlavu černou kapuci a přes obličej černý šátek nebo masku s motivem lebky. Mluvil česky bez přízvuku a bez vady řeči, jeho hlas působil na pracovnici sázkové kanceláře mladě.

Vzhledem k tomu, že se loupežné přepadení odehrálo za bílého dne a kolem sázkové kanceláře v tu dobu procházelo velké množství lidí, policie žádá při pátrání po pachateli veřejnost o pomoc. „Kdo by mohl policistům sdělit nějaké informace, které by jim pomohli při objasnění tohoto loupežného přepadení, ať se obrátí na kteroukoliv policejní služebnu a nebo je zavolá na linku 158. Zároveň žádáme projíždějící řidiče, kteří mají ve svých vozidlech záznamová zařízení, aby je kriminalistům poskytli k provedení dalšího vyhodnocování a zmonitorování situace před, v době i po přepadení," žádá veřejnost Marcela Pučelíková.

Podobná loupežná přepadení se v berounském regionu odehrála před čtyřmi lety. V roce 2013 jich byla celá série. Lupič se tehdy zaměřil na sázkovou kancelář v Hořovicích, v Králově Dvoře a v posledním případě na hernu v Berouně. Tehdy je měl na svědomí jeden pachatel.

Přepadení v Hořovicích se před čtyřmi lety událo podle stejného scénáře, jako nyní. Lupič vstoupil do prostor sázkové kanceláře v Hořovicích ozbrojen pistolí. Poškozená žena v okamžiku kdy spatřila pachatele s pistolí v ruce neztratila rozvahu, nezazmatkovala a schovala se před ním do místnosti pro zaměstnance, ve které se zamkla.

Lupič ze sázkové kanceláře odešel, finanční hotovost si v tomto případě neodnesl. K dalšímu případu loupežného přepadení sázkové kanceláře došlo v Králově Dvoře. Lupič vešel do provozovny, přistoupil k obsluze a namířil na ni střelnou zbraň. Tou jí přinutil vydat finanční hotovosti. Pak se lupič i pracovnice sázkové kanceláře začali mezi sebou fyzicky přetahovat. Lupič se jí snažil zatlačit na toalety. To se mu podařilo. Zamkl jí tam a s lupem utekl.

V Berouně lupič přepadl hernu a i zde se mu podařilo získat od obsluhy peníze. Pak ženu zamkl do skladu, kde odpočíval člen ochranky herny.