Čtyřicetiletá žena se v polovině listopadu večer vracela z práce domů. Muž ji přepadl v prostoru vlakového nádraží a odcizil jí kabelku s osobními doklady a penězi.

„Jeho útok byl natolik agresivní, že žena utrpěla mnohačetná devastující poranění," uvedla k přepadení mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Útok pachatele byl nezvykle brutální. Přepadenou ženu povalil na zem a kopal do ní. Tím ji způsobil četná poranění hlavy a hrudníku. Žena si přes svá bolestivá zranění ještě z posledních sil dokázala na místo přivolat policii," uvedla mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Když policie bezprostředně po přepadení na místo činu přijela a případ začala vyšetřovat, pachatel práci kriminalistů zpovzdálí v klidu sledoval.

Násilník stál v povzdálí i v době, kdy kriminalisté místo ohledávali a zajišťovali stopy. To se mu nakonec stalo osudným. Když policisté z obvodních oddělení prověřovali totožnost lidí, kteří se v blízkosti místa přepadení nacházeli, jejich kontrole neunikl ani pachatel.

Při kontrole zjistili že jde o o celostátně hledanou osobu. Z tohoto důvodu ho policejní hlídka převezla na služebnu k dalšímu prověření.

Z následného vyšetřování celého případu potom vyšlo najevo, že má tento muž loupežné přepadení v Srbsku skutečně na svědomí. Proto byl dále už stíhán vazebně.
Násilník, který pochází z Ostravy, byl v minulosti již několikrát pravomocně odsouzen za úmyslné trestné činy. Berounským regionem v době spáchání loupežného přepadení pouze projížděl. V současné době je násilník obviněn z trestného činu loupež, za který mu v případě odsouzení hrozí až desetiletý trest odnětí svobody.
V letošním roce došlo v Berounském regionu k několika závažným případům loupežného přepadení. K nim patří i případ dvou seniorek, které v jejich domě přepadli a okradli o šperky maskovaní lupiči. Policie pachatele také dopadla.