Beroun/ Duo lupičů, které před dvěma týdny přepadlo pokladní benzinové čerpací stanice v Berouně a obralo ji o 25 615 korun, je za mřížemi vyšetřovací vazby. Proti mladíkům z Berounska ve věku 22 a 21 let bylo zahájeno trestní stíhání. Za loupež, která trvala jen pár minut, jim hrozí dva roky až deset let vězení.


K dopadení lupičů výrazně přispěl Berounský deník. Čtenáři jeho webových stránek po zhlédnutí videa sestříhaného ze záznamu bezpečnostních kamer, poznali v jednom z lupičů velký postrach berounských obchodníků a prodavačů Pavla Rottu.


V internetové diskuzi bylo uvedeno i jméno druhého pachatele, který nastříkal prodavačce do obličeje neznámou látku. Přestože svůj obličej skrýval pod šátkem, čtenářka webu upozornila na jméno osoby, která by se za ním mohla schovávat. Jestli totožnost pachatele určila správně a zda se opravdu jedná o Milana Krcha, nám policie ale nepotvrdila.


Berounský deník čtenářům webu, kteří se zapojili do diskuze k článku a přispěli k odhalení totožnosti lupičů, děkuje za spolupráci. „Oba mladíky policisté dopadli na základě informací od občanů,“ uvedla k případu policejní mluvčí Lenka Uriánková.


Mladíky podezřelé z loupeže peněz a cigaret v čerpací stanici na Plzeňské ulici usvědčily stopy, které policisté nalezli na místě činu při provedených expertýzách. Jak dále policie uvedla, podezřelí se po spáchání trestného činu před policisty skrývali. „Pátrání po nich bylo velmi obtížné, neboť se oba nezdržují ve svém trvalém bydlišti a nemají stálé zaměstnání,“ informovala Lenka Uriánková.