Trpkou zkušenost s tím má Renata Popelíková z Berouna.  S manželem odjeli na dva týdny do Turecka a když se vrátili, našli zdevastovaný dům.

„Zloději nám v něm obrátili všechno vzhůru nohama. Několik dnů jsem nedělala nic jiného než uklízela.  Kromě cenných věcí nám odnesli i zimní kabáty a maso z mrazáku. Trvalo dlouho, než jsme se z toho všeho s manželem vzpamatovali," popsala svůj nepříjemný zážitek dvaačtyřicetiletá žena.  O cenné věci přišli i majitelé rodinného domu v obci Loděnice. Zloděj u jejich domu  přelezl plot a násilím vnikl do budovy. „Ten prohledal a odnesl z něho šperky ze žlutého kovu. K tomu si přibral notebook značky Asus a peníze," popsala jeden z případů vykradené domácnosti mluvčí berounské policie Lenka Uriánková.

Podle policie lze riziko takového nepříjemného zážitku snížit tím, že lidé nebudou na svoji nepřítomnost zbytečně upozorňovat.

„O tom, že jedou na dovolenou by měli vědět jen lidé z jejich nejbližšího okolí. Když svůj byt opouštějí, není vhodné nechat zatažené závěsy, rolety či žaluzie. Pro pachatele je to signál, že majitelé nejsou doma. Nebezpečné jsou i lehkomyslně zveřejňované informace o dovolené na sociálních sítích," radí lidem Lenka Uriánková.