Na mladého muže, který má za sebou přes svůj nízký věk bohatou trestnou činnost, byl v loňském roce vydán Okresním soudem v Berouně příkaz k zatčení.

„Kriminalistům se ho podařilo vypátrat a k jeho zatčení došlo ve středu 14. ledna ve Zdicích. Policisté zjistili, že ve společnosti zatčeného muže se pohybovala dívka, která byla v celostátním pátrání. V srpnu loňského roku dostala v Dětském domově, kde žila, propustku na prázdniny a ve stanoveném termínu se nevrátila domů. Z tohoto důvodu po ní bylo v říjnu loňského vyhlášeno celostátní pátrání," uvedla k případu mladého recidivisty a pohřešované dívky mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Zatčenému muži kriminalisté prokázali celkem šest případů trestné činnosti. Navíc zjistili, že mu soud uložil jednoletý trest domácího vězení, který opakovaně porušoval. Mladého recidivistu policisté obvinili z několika trestných činů, a to z krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. V případě odsouzení mu za ně hrozí až tříletý trest odnětí svobody. Muž je stíhán vazebně.⋌ (ro