Beroun/ V případu únorového znásilnění mladé barmanky v berounské herně Ludus se objevily nové skutečnosti. Dvaadvacetiletou dívku obžalovaný třicetiletý Mongol možná neznásilnil. Podle výpovědi, kterou obžalovaný konečně u soudu učinil, s ním měla jít dobrovolně a za peníze. Za soulož od něho měla dostat dva tisíce korun.


Obžalovaný dosud u soudu tvrdil, že si na nic nepamatuje, že má okno. Až nyní, když měl soudce Michal Pařez vynést rozsudek, se odhodlal promluvit. Své dosavadní mlčení odůvodnil, že se styděl.


K údajnému znásilnění mladé dívky mělo dojít na záchodě. Asiat, který do herny přišel kolem půl čtvrté ráno, nějakou dobu v klidu popíjel pivo. Přitom něco psal na účtenku. Pak se podle výpovědi jedné ze svědkyň měl najednou zvednout, barmanku chytit za pas a odtáhnout na sociální zařízení a tam proti její vůli znásilnit.


Mladý Mongol ale soudu za pomoci tlumočníka vylíčil jinou verzi. „Se stykem souhlasila. Nabídl jsem jí za to peníze. Dostala ode mne dva tisíce,“ uvedl obžalovaný.
Celý případ se podle Mongolovy verze odehrál takto. Na účtenku dívce napsal sumu, se kterou ona souhlasila. Na záchod spolu šli proto, že to bylo jediné místo, kde nebyly bezpečnostní kamery. Souložili ve stoje.


Podle gynekoložky, která znásilněnou dívku krátce po souloži prohlédla, byl její nález v normě. Soulož jí podle jejích slov nezpůsobila viditelná poranění.
Na soudci Okresního soudu v Berouně nyní je, aby posoudil, která z uvedených verzí je pravdivá. Důležitou roli budou v tomto případu hrát záznamy z bezpečnostních kamer z baru, které hodlá soudce Michal Pařez v jednací síni přehrát u příštího a podle něho posledního jednání. To bylo odročeno na 13. listopadu a obžalovaný Mongol se dozví rozsudek.