Když se vracel odpoledne domů, otevřel si vchodové dveře do bytového domu v ulici Pod Hájem klíčema, na kterých měl i klíčky od svého osobního vozidla VW Golf.  To by nebyla žádná chyba. Roztržitý muž ale klíče zapomněl v zámku, kde si jich všiml neznámý pachatel. „Ten využil mužovi nedbalosti, klíče vyndal ze zámku a vozidlo mu odcizil," uvedla k případu mluvčí berounské policie Lenka Uriánková.

Majitel měl ve vozidle spoustu věcí, a to elektrickou sadu nářadí, bourací kladivo a náhradní díly k vozidlu. Jednalo se o sportovní a originální volant, VW s aribagem a širokopásmovou radiostanici. Zloděj mu krádeží vozidla způsobil škodu větší než 62 tisíc korun.

Na své si přišel i pachatel, který v katastru obce Srbsko vnikl v odpoledních hodinách do osobního vozidla Hyundai. Jeho majiteli způsobil škodu za více než 50 tisíc korun. Osobní automobil stál asi jeden kilometr od obce v blízkosti silnice Srbsko – Svatý Jan pod Skalou. Zloděj z auta odcizil peněženku s doklady, platební kartou a finanční hotovostí a kabelku Orla Kiely s peněženkou stejné značky, ve které byly také doklady, platební karty a mobilní telefon I Phone 5 .  Další vozidlo někdo vykradl v Berouně v Jiráskově ulici. Zloděj vozidlo VW Passat prohledal a nakonec si z něho odnesl satelitní navigaci s CD přehrávačem typu RNS 510. Majiteli vozidla tím způsobil celkovou škodu za 38 tisíc korun.

„Lidé stále zapomínají, že jejich vozidlo není trezor, a že všechny věci, které zanechají na zvenku viditelných místech, přilákají zloděje," poznamenala Lenka Uriánková.