„Policisté hledají další poškozené,“ připomněla mluvčí berounské Marcela Pučelíková. Upozornila současně, že muž se zřejmě chtěl vydávat za kolegu: za policistu. „Byl oblečen do černého oděvu opatřeného na zádech žlutým nápisem policie,“ vysvětlila, odkud pochází tento předpoklad.

Tankování a odjezd od pumpy bez placení mají policisté zmapovány prozatím ve dvou případech: v Dobřichovicích a Letech na Praze-západ. Dotyčný tam čerpal palivo do nádrže peugeotu, nápadného umístěním české vlaječky na střešní anténě.

„Policisté zjistili, že registrační značka na vozidlo nepatří – a není vyloučeno, že jich muž střídá několik k páchání protiprávního jednání,“ konstatovala Pučelíková. Připomněla, že v autě byl také spolujezdec; jeho totožnost je zatím neznámá.

Policisté předpokládají, že takzvaných újezdů od čerpacích stanic může mít podezřelý na svědomí více – a to i na benzinkách ve vzdálenějších regionech. Zveřejnili proto kamerové záběry a obracejí se na pumpaře s otázkou: není vám ten člověk povědomý?

„Přivítají jakékoliv informace související s dalším protiprávním jednáním muže, jehož podobu zaznamenal kamerový systém,“ uvedla Pučelíková. Případné poznatky k případu je možné předat prostřednictvím linky 158.

Ilustrační foto.
Náraz do stromu motorkář nepřežil
Požár autobusu a tahače na Pražském okruhu.
Tragickou nehodu s tanky by měly osvětlit nahrávky z kamer v autech