Kriminalisté z toxi týmu se tímto případem zabývali zhruba dva měsíce. Koncem ledna provedli samotnou realizaci celého případu a muže zadrželi. „Při domovní prohlídce zajistili části věcí sloužících k výrobě této drogy pervitin a také prostředky k její aplikaci,“ konstatovala Marcela Pučelíková.

Muž je v současné době stíhán na svobodě a v případě odsouzení mu za trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, hrozí až pětiletý trest odnětí svobody.

Mravenčí práce toxi týmu je ale nekonečný příběh. Kriminalisté jedny výrobce a obchodníky s nebezpečnou drogou seberou, další je hned vystřídají a vzniklou mezeru na drogovém trhu rychle zaplní. Berounský tým má za několik let svého působení velké úspěchy v potírání výroby a distribuce omamných látek velké úspěchy. V březnu loňského roku berounští kriminalisté rozkryli organizovanou skupinu pachatelů, kteří dlouhodobě a systematicky prodávali pervitin drogově závislým osobám v katastru města Beroun a v jeho okolí. Případem se tehdy policisté zabývali tři měsíce. Celou dobu dokumentovali jejich trestnou činnost a sledovali okruhy odběratelů. Výsledkem jejich mravenčí práce byli čtyři vazebně stíhané osoby.

Policie hledá muže z obchodu.
Policie hledá muže z obchodu. Ukradl alkohol za více než 5 tisíc korun

Při samotné realizaci, která se uskutečnila na čtyřech místech současně za asistence zásahové jednotky, policie zadržela čtyři muže a provedla domovní prohlídky a prohlídky dalších prostor. Při nich policisté objevili vyrobený pervitin, který byl už připravený k následné distribuci a také finanční hotovost, kterou pocházela z prodeje drog. Zadržení pachatelé prodávali nebezpečnou drogu pervitin v berounském regionu minimálně po dobu jednoho roku.

„Před dvěma roky jsem jezdil do Prahy do školy. Kdybych chtěl, tak tam pervitin koupím pomalu kdekoli. Jen na Václavském náměstí, ho prodávali na několika místech. Prodej této drogy je velmi dobrý byznys a myslím si, že s vývojem společnosti roste i počet jeho odběratelů,“ tvrdí Jan Šimůnek.

Vařici a dealeři pervitinu vydělávají na prodeji této tvrdé drogy ohromné sumy peněz. Postupem let se ale její kvalita výrazně zhoršila, protože ji kvůli větším ziskům řežou, tedy nastavují různými příměsi. Zvětšují jimi objem drogy. Pervitin tak potom obsahuje značné množství nečistot a příměsí, které mnohdy vyvolávají u koncových uživatelů velmi závažné nežádoucí účinky.

Před pár lety berounští kriminalisté zatkli osmatřicetiletého muže a šestatřicetiletou ženu, kteří prodávali pervitin na Hořovicku a ředili ho hnojivem na květiny. Takto nastavenou drogu měli prodávat desítkám lidí z Hořovic a blízkého okolí. To že drogu ředila dvojice Kristalonem, policisté zjistili během vyšetřování. Kristalon je krystalické hnojivo rozpustné ve vodě. Patří k nejkvalitnějším a praxí osvědčeným hnojivům. Půlkilové balení stojí kolem sta korun.

Tehdy policisté zasadili hořovické drogové scéně velkou ránu. Zadržený muž a žena patřili mezi největší zásobovače pervitinu a drogu prodávali ve velkém.

Policisté zveřejnili záběry pořízené kamerou bankomatu – a prosí všímavé občany o pomoc při hledání ženy, jejíž informace by mohly významně pomoci k objasnění případu.
Předvánoční krádež stále čeká na objasnění. Policie vytáhla trumf