„Do hlavní haly v přízemí přistoupil k přepážce pokladny starší muž a pod pohrůžkou krátké střelné zbraně požadoval po pracovnici vydání finanční hotovosti. Svůj požadavek měl napsán na papíře a pokladní ho pouze ukázal. Poté, co mu přepadená žena sdělila, že peníze musí vyzvednout z trezoru, což nějakou dobu trvá, jí násilník odvětil, že nemá čas čekat a z peněžního ústavu odešel," konstatovala kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková.

Ihned po nahlášení se rozběhlo rozsáhlé pátrání. Policisté okamžitě zhlédli kamerový záznam. Na něm byl zaznamenán pachatel tohoto zvlášť závažného trestného činu. „Policejní hlídky se vydaly do ulic a za několik málo minut spatřily na třídě T. G. Masaryka hledaného pachatele. Jelikož se jednalo o ozbrojeného muže a třída T. G. Masaryka je velmi frekventovaná, policisté výtečníka sledovali do ulice Váňova," doplnila kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková. Tam již nebyla tak velká koncentrace osob, a proto se rozhodli zakročit.

Hlídka podezřelého zadržela, odzbrojila a umístila do policejní cely.Vyšetřovatel následně zahájil trestní stíhání devětačtyřicetiletého muže z Berouna jako obviněného ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, za což mu hrozí trest odnětí svobody až na deset let.
„Byl podán návrh na vzetí obviněného do vazby," uzavřela kladenská policejní mluvčí.