„V průběhu minulého týdne obdrželi naši kriminalisté informaci od občanů, kdy bylo zjištěno, že se na jedné z ubytoven v obci Nižbor pravděpodobně vyrábí drogy," uvedla policejní mluvčí Marcela Pučelíková.

Policisté okamžitě tuto informaci prověřili a zjistili, že se skutečně zakládá na pravdě. Při provedené domovní prohlídce byla zajištěna kompletní laboratoř na výrobu pervitinu.

„Kriminalisté zjistili, že drogu pervitin vyráběl muž ve věku 32 let a žena ve věku 26 let. Drogu vyráběli již během celého loňského roku na několika místech v okrese Beroun a to nejméně desetkrát měsíčně," upřesnila Marcela Pučelíková.

Muž a žena byli obviněni ze zvlášť závažného zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Vzhledem k četnosti výroby hrozí oběma obviněným trest odnětí svobody v délce dva až deset let. Motivem jednání byla jejich samotná dlouhodobá závislost na této droze.

Oba mají již v minulosti za sebou pestrou kriminální minulost majetkového charakteru. Státní zástupce podal návrh na jejich vzetí do vazby, kterému soud vyhověl.