„Ano, násilníkem, který si pomocí nože vynucoval na ženách v okolí Černošic sexuální služby, je pětadvacetiletý muž z jedné obce v berounském regionu. Policistům se ho podařilo zadržet ve večerních hodinách na Berounsku," uvedla k případu mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková.

Mladý muž se při zadržení pokusil o útěk, ale policisté si s ním poradili.

Podle vyjádření policie se pokusil o znásilnění žen ve třech případech.

„Vybíral si ženy, které sportovaly. První jeho útok se uskutečnil vloni na podzim. Další provedl v dubnu a třetí tento pátek, kdy znásilnil ženu, která si byla zaběhat," vysvětlila Marcela Pučelíková.

Násilník v pátek zaútočil na ženu v obci Vonoklasy a znásilnil jí dokonce dvakrát. Postižená žena si zavolala pomoc a dokázala se ještě dostat domů. Oblast mezi Radotínem a Vonoklasy pak prohledával vrtulník s termovizí. Pachatele se policii podařilo dopadnout za dva dny. Podle policie se spontánně přiznal ke třem útokům. Jedná se o znásilnění a pokus o znásilnění.

„Muž si vybíral ženy, které v dané lokalitě prováděly sportovní aktivity. Jak se ukázalo, znásilňovač byl v minulosti již trestán za násilnou a majetkovou trestnou činnost. Za znásilnění a pokus o znásilnění mu hrozí až 10 let ve vězení," upozornila policejní mluvčí.

Protože je možné, že do násilné činnosti zadrženého muže nespadají jen tyto tři případy, pátrají policisté i po dalších ženách, které by mohl mít na svědomí.