Beroun – Berounští kriminalisté dopadli muže, který v loňském roce zmlátil šestapadesátiletého muže v berounské ulici U Sokolovny. Policisté čtyřiatřicetiletého muže z Litvínova obvinili ze spáchání přečinů výtržnictví a ublížení na zdraví.

Obviněný šel v měsíci červnu roku 2012 kolem sedmé hodiny ráno ulicí U Sokolovny a  byl hrubý na postaršího muže.

„Výtržník šestapadesátiletého muže napadl velmi hrubým způsobem. Mlátil ho rukama a kopal do něho. Muž dostal od násilníka spoustu ran. Ten mu silnými údery  způsobil vážné zranění. Napadený měl zlomený nos a mnohočetné podlitiny v oblasti obličeje," uvedla k případu fyzického násilí mluvčí berounské policie Lenka Uriánková.

Muž byl kvůli četným zraněním omezen na běžném způsobu života po dobu přesahující jeden týden.

„Čtyřiatřicetiletý muž se tak svým jednáním dopustil na místě veřejně přístupném hrubé neslušnosti a výtržnosti. Protože napadl jiného a jinému úmyslně ublížil na zdraví, hrozí mu až tříletý trest odnětí svobody," poznamenala mluvčí berounské policie.

O tom, zda násilník půjde do vězení bude rozhodovat okresní soud.

V časných ranních hodinách je ulice U Sokolovny dost tichá.

„V Berouně je několik ulic, kterými když procházím, tak mám strach. A je jedno jestli to je večer a nebo ve dne. Například do parku  u Zábranského kostela bych nešla ani za bílého dne," poznamenala důchodkyně Bohuslava Nejedlá z Berouna.