Přesná příčina nehody je v šetření. Vzhledem k jejím tragickým následkům převzala případ kriminální policie. Podle prvotních informací policiejsme uvedli, žedevatenáctiletý řidič osobního automobilu hyundai začal předjíždět osobní vozidlo jedoucí před ním, ale nestihl se včas vrátit do jízdního pruhu a v protisměru se střetl sosobním autem Volkswagen Passat, ve kterém jeli čtyři lidi. Vozidlo se po srážce několikrát převrátilo a ještě narazilo do stromu.

Na základě komentářů od návštěvníků webu, kteří od včerejšího večera píší své vzkazy mrtvé dívce a rodině, jsme požádali policii o novější informace. Ta však zatím přesnou příčinu nehody neurčila. Potvrdila však, že se nejednalo o střet s protijedoucím vozidlem, ale že obě auta jela ve stejném směru od Zaječova na Komárov. Víc odmítla sdělit. Jen uvedla,že určení přesné příčiny nehody není jednoduché. Stopy na místě nehody šetřila dlouho a na místo byl také přivolán znalec z oboru dopravy.Jakmile se dozvíme další informace, seznámíme s nimi čtenáře webových stránek i deníku.

Na místo nehody okamžitě vyrazila rychlá lékařská a rychlá zdravotnická pomoc z Hořovic. Záchranáři už bohužel nemohli pomoci šestnáctileté dívce, která na místě nehody podlehla smrtelným zraněním. „Čtyřicet minut jsme se společně se záchranáři snažili dívku resuscitovat. Bohužel však bez úspěchu,“ uvedl velitel hořovické stanice berounských profesionálních hasičů Stanislav Bubník.

Dále záchranáři ošetřili dva a půl roku starou holčičku, šestatřicetiletého muže a pětatřicetiletou ženu. Holčičku po ošetření převezli na dětské oddělení nemocnice v Hořovicích, muž byl předán na chirurgické ambulanci. V hořovické nemocnici skončila i žena v osmém měsíci těhotenství, která byla předána do péče odborníků na gynekologicko-porodnickém oddělení. "Tito pacienti utrpěli jen lehčí zranění," uvedla Nina Šeblová ze středočeské záchranné služby. Všichni čtyři pasažéři byli z jednoho vozu a jednalo se o rodinu. Mladému řidiči z druhéhoauta se nic nestalo. Alkohol u obou řidičů byl na místě vyloučen.