Právě zraněný řidič osobního automobilu srážkuzavinil. "V ostré zatáčce přejel do protisměru a střetl se s kamionem," potvrdila dnes ráno Hana Lizcová z Okresního ředitelství policie v Berouně. Podle Evy Jurinové, mluvčí motolské nemocnice, kam řidiče transportoval vrtulník, muž leží na ARU a jeho stav je velmi vážný.
Ke srážce osobního a nákladního automobilu došlo ve středu odpoledne na silnici mezi Koněprusy a Suchomasty. K místu vyjeli berounští profesionální hasiči, policie, záchranáři a přivolán byl také vrtulník Letecké záchranné služby z Prahy. Čtyřiačtyřicetiletého řidiče osobního vozu patřícího firmě Albion museli berounští hasiči vyprostit pomocí hydraulického zařízení. „Zraněného muže jsme vyprostili a provedli protipožární opatření. Pomocí sorbentu jsme zamezili úniku provozních náplní z obou vozidel. S osádkou rychlé lékařské pomoci jsme spolupracovali při ošetření zraněného,“ informoval velitel berounských profesionálních hasičů z berounské stanice Tomáš Hradil.
Řidič osobního vozu utrpěl vážné poranění hlavy a pravé dolní končetiny. „Po zajištění základních životních funkcí a připojení na umělou plicní ventilaci jsme muže předali posádce vrtulníku, který ho transportoval na anesteziologicko-resuscitační oddělení do Fakultní nemocnice v Motole,“ uvedla Nina Šeblová ze středočeské záchranky.