A to právě s cílem posvítit si především na šoféry, jejichž pravá noha postrádá cit při šlapání na plynový pedál. Jak na silnicích, tak na dálnicích. „Po oba dny bylo do akce nasazeno 252 policistů, a to jak z dopravní, tak i pořádkové policie,“ upřesnil Truxa rozsah kontrol ve Středočeském kraji.

K bilanci výsledků uvedl, že při prověřování 1820 vozidel a jejich řidičů policisté zjistili 447 přestupků; z toho se o překročení maximální povolené rychlosti jednalo ve 195 případech. „Sedm řidičů usedlo za volant pod vlivem alkoholu a dva pod vlivem drog,“ upozornil dále. Devětatřicet řidičů se nepřipoutalo bezpečnostním pásem a 18 bylo přistiženo při nedovoleném držení mobilu – ať během telefonování, nebo při psaní SMS zpráv.

I když celostátně vyhlášená dopravně bezpečnostní akce skončila, neznamená to, že by řidiči nyní mohli frčet, jak se jim zlíbí, aniž by je měli policisté na očích. „Vzhledem k tomu, že se blíží konec prázdnin a mnoho lidí se bude ve větším počtu vracet z dovolených, budeme se kontrolám věnovat i v těchto dnech,“ upozornil Truxa.

Jedním dechem ale připomíná: dopravní akce pořádá policie po celý rok. „Především proto, aby se zvýšil pocit bezpečnosti na českých silnicích a předcházelo se dopravním nehodám,“ upřesnil.