Ačkoliv hlášených agresivních útoků na záchranáře jsou v řádech jednotek, agresivita ošetřovaných narůstá. Nejedná se přitom pouze o fyzické napadení, ale i nevybíravý slovník či plivání. Poslední hlášený incident se odehrál v pátek na Berounsku. Zachranáři vyjížděli k muži, který byl nalezen ležící na ulici – operátoři měli podezření na kolaps.

„Posádka rychlé zdravotnické pomoci po příjezdu muže podrobně vyšetřila a vyhodnotila, že muž kromě podnapilosti nejeví známky žádného úrazu, či jiné zdravotní komplikace. Bylo rozhodnuto, že vzhledem k silné intoxikaci alkoholem bude pacient transportován na interní oddělení spádové nemocnice,“ popsala situaci Petra Effenbergerová, mluvčí záchranky, s tím, že po celou cestu muž nejevil žádné známky agrese a při transportu pospával. Při předávání v nemocnici, když se však k němu záchranářka naklonila blíž, probral se a náhle dal záchranářce facku a uštědřil kopanec do břicha.

„Agresor byl zdravotnickým personálem rychle zpacifikován a přikurtován. Všem ale dál vyhrožoval, že je zabije. Záchranářka s mnohaletou praxí byla událostí otřesena a poté vyšetřena lékařem chirurgického oddělení. Přivolaní policisté budou událost řešit jako přestupek,“ dodala k incidentu mluvčí záchranky.

Pražský okruh zablokovala nehoda, při níž se z kamionu vysypal betonový náklad a zranili se dva motorkáři.
Pražský okruh zablokovala nehoda. Z kamionu se vysypal betonový náklad
Muž se vymočil do pečiva
VIDEO: Nechtěl si nasadit roušku. Muž se v prodejně vymočil přímo do pečiva